O Mnie


Fotograf

Grzegorz Solak

Obraz może wyrazić więcej niż tysiąc słów, ale według mnie zdjęcie ślubne potrafi o wiele więcej. Zawiera ono w sobie miłość, obietnicę, pamięć, namiętność i radość.
To właśnie te emocje czynią z nich coś niepowtarzalnego i najcenniejszego.

Fotografia ślubna musi przejść długą drogę. Ale dziś, dzięki najnowszej technologii i
zaawansowanym narzędziom do obróbki zdjęć jesteśmy w stanie uzyskać efekt o jakim do tej pory można było tylko pomarzyć.

Wiadomo, że ślub z reguły ma swoje zasady. Na ogół jest uporządkowany według jakiegoś planu i zgodnie z nim powinien przebiegać. Ale jak to w życiu… Nie wszystko zapewne pójdzie w zgodzie z nim… Każdy ślub i wesele jest całkowicie inne. Pary dodają zawsze coś nowego, łączą tradycję z nowoczesnością, tworzą swoistego rodzaju niepowtarzalne kompozycje. Dla mnie każdy ślub jest nowym wyzwaniem. Nie znajdziesz mnie biegającego pomiędzy gośćmi ze stertą sprzętu mówiącego im co mają robić, tak by wyreżyserować kadr, w którym jestem dobry. Staram się wejść między ludzi i uchwycić wydarzenia, które naprawdę mają miejsce. Wiem, że ciekawa historia zawsze gdzieś tam jest, całe piękno i emocje, poszczególne postacie i szczegóły.

W tym szczególnym dniu, możesz mi całkowicie zaufać. Jestem tu po to by opowiedzieć historię. Waszą historię!


Justyna i Paweł
"Długo szukaliśmy fotografa na ślub, aż trafiliśmy na Grzegorza. I to był strzał w dziesiątkę! Pełen profesjonalizm i perfekcja w każdym najmniejszym ruchu obiektywu, to tylko niektóre z atutów, które można by wymieniać bez końca. Grzegorz jest przesympatyczny, co gwarantuje luźną atmosferę podczas każdej z sesji. Ma w sobie coś magicznego, jest jak dobry duch: do dziś zastanawiam się jak to zrobił, że na weselu w tym samym czasie uwiecznił tyle, tak ulotnych przecież, momentów. Zdjęcia zapierają dech, oglądane po raz n-ty, wciąż wzruszają i zaskakują. Plener jest jak bajka, do której wciąż chcemy wracać. I najpiękniejsza pamiątka, jaką mógł nam dać. Gorąco polecamy wszystkim! I co tu więcej mówić, po cichu planujemy już kolejne sesje"

Justyna i Paweł
Olga i Marcin
"Od ślubu minęło prawie pół roku, a my patrząc na zdjęcia Grześka pamiętamy wszystko, jakby to było wczoraj. Świetny reportaż wykonany przez fotografa, który dla nas był tego dnia niewidoczny. Uchwycone przez Grześka momenty z dnia ślubu, wspaniała sesja już po ślubie, przemiła atmosfera i piękny album - tak w skrócie można opisać naszą bardzo owocną współpracę. "

Olga i Marcin
Ewa  i Krzysztof
"Z Grzegorzem Solakiem, pierwszy raz zetkneliśmy się równo rok temu kiedy zaczynaliśmy planować Nasz Ślub. Spośród wielu różnych fotografów najbardziej Naszą uwagę zwróciło to, że jest skromną osobą w której drzemie talent. W Jego portfolio od razu można zauważyć jak wiele pracy wkłada w to, aby ślubny album był odzwierciedleniem wydarzeń, które będziemy wspominać do końca życia. Z Grzegorzem pracuje się łatwo i przyjemnie. Jest całkowicie niezauważalny i kiedy oglądasz zdjęcia, zdajesz sobie sprawę, że był tuż za Twoim ramieniem i patrzył Twoimi oczami… pełen profesjonalizm. Na pewno wybralibyśmy go jeszcze raz."

Ewa i Krzysztof